KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13803229
*
nr 1380 3229
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Akvarell, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Man i fåtölj. Signerad, daterad 1952,22x16, yttermått inklusive ram: 35x29 cm
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2021
kl 18:38:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 15:28:10
1
250 kr
19/2 20:31:12
2
150 kr
19/2 20:31:13
1
200 kr (Budbetjänt)
21/2 22:26:13
3
Vinnande bud
22/2 18:08:34
4
500 kr
22/2 18:08:35
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller georg lindström man i fåtölj svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:25
*
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Joye Lindström
nr 1380 3229
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Akvarell, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Man i fåtölj. Signerad, daterad 1952,22x16, yttermått inklusive ram: 35x29 cm
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 15:28:10 | 1 | 250 kr |
19/2 20:31:12 | 2 | 150 kr |
19/2 20:31:13 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
21/2 22:26:13 | 3 | Vinnande bud |
22/2 18:08:34 | 4 | 500 kr |
22/2 18:08:35 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller georg lindström man i fåtölj svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:25